Anna

Anna Śmiszek-Wesołowska

wiolonczela

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Krzysztofa Sperskiego i ad dr hab. Tadeusza Samerka. Swoje umiejętności doskonaliła na lekcjach mistrzowskich oraz warsztatach muzyki kameralnej m.in. u Cecyli Barczyk, Stanisława Firleja, Jana Staniendy, Brenno Ambrosiniego, Sebastiana Hamanna, Emanuela Axa. Jest laureatką konkursów kameralnych w Polsce i za granicą, m.in. III nagroda i nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im Johannesa Brahmsa w Gdańsku, Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie im Johannesa Brahmsa w Portschach w Austrii, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Oleśnicy. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska.

Współpracowała z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Elbląską Orkiestrą Kameralną, od roku 2008 współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką a od roku 2013 związana jest z Orkiestrą Kameralną Progress gdzie pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel. Od roku 2016 należy do zespołu realizującego cykl koncertów edukacyjnych w Filharmonii Bałtyckiej, występując u boku Natalii Walewskiej, koncertmistrzyni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Jako muzyk kameralista występuje z wieloma zespołami, realizując projekty obejmujące nie tylko muzykę klasyczną lecz także łączące muzykę elektroniczną z muzyką akustyczną oraz nagrywając muzykę do przedstawień lub filmów, współpracuje m.in. z Voo Voo, Michałem Jacaszkiem, Stefanem Wesołowskim, Marcinem Dymiterem, Mary Komasą, zespołem Vox Varshe. Z zespołem Vox Varshe feat Jacaszek zdobyła Grand Prix 21 Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

 

 

Od roku 2007 jest pedagogiem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Odznaczona „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nasza propozycja

Profesjonalna oprawa muzyczna w najlepszym stylu na takie wydarzenia jak: 

  • bankiety,
  • business lunche,
  • sympozja,
  • konferencje,
  • uroczyste obiady i kolacje,
  • spotkania firmowe.